Jak zniwelować uczucie suchości skóry


Suchość skóry to jeden z największych kłopotów, z jakimi borykają się kobiety i mężczyźni pod każdą szerokością geograficzną. Sucha skóra może pojawiać się okresowo, chociażby na skutek upałów czy działania klimatyzacji, jak również być stałym problemem natury nie tylko estetycznej. Suchość szczególne odczuwalna i widoczna jest na skórze dłoni. Stąd niezwykle ważne miejsce w kosmetyczce powinien zajmować odpowiednio dobrany krem do rąk. Krem, który nie tylko niweluje wrażenie suchości, lecz także dostarcza odpowiedniej dawki substancji odżywczych i regenerujących.

Najczęstsze czynniki powodujące suchość skóry

Suchość skóry mieć wiele przyczyn. Najczęstsze z nich to: nadmierna ekspozycja słoneczna, skrajne (wysokie i niskie temperatury), kontakt z substancjami chemicznymi (także zawartymi w kosmetykach), słona woda, sucha i mroźna aura oraz częste mycie dłoni przy użyciu nieodpowiednich substancji myjących. Objawami świadczącymi o suchości są zarówno uczucie szorstkości i widoczne spierzchnięcia, jak również pękanie, łuszczenie się, świąd czy brak elastyczności. Rozwiązaniem, nie tylko doraźnym, jest odpowiednio dobrany krem do rąk.

Kilka rodzajów ochrony

Skuteczny krem do rąk do cery suchej i ze skłonnością do wysychania powinien mieć takie właściwości, jak nawilżanie, odżywianie, ochrona oraz regeneracja. Wskazówką przy wyborze odpowiedniego kremu są znana marka oraz kraj pochodzenia. Receptury na dobry krem do rąk powstają tam, gdzie występują duże wahania temperatur, silne mrozy i wiatry. Chociażby w Norwegii.

https://www.neutrogena.com.pl/